Auto není trezor

Nenechávejte nic ve vozidle.

Policisté z obvodního oddělení Řevnice řeší případ vloupání do vozidla, který jim byl oznámen 30. října 2020.

Neznámý pachatel se v době od sedmnácti hodin 29. října do poledne 30. října vloupal do osobního vozidla Mercedes, které bylo zaparkované v ulici Strakonická v Černošicích, u něhož rozbil skleněnou výplň okna. Tím se dostal do prostoru vozidla a z něj odcizil dámskou  značkovou kabelku se značkovými peněženkami včetně dokladů a hotovosti, dále parfém a další kosmetiku.

Jednáním vznikla celková škoda, jak na poškození, tak na odcizených věcech, ve výši přesahující 75 tisíc korun.

Nenechávejte věci viditelně ve vozidle!
Nenechávejte na sedadlech ani odkládacích plochách vozidla žádné věci, zejména kabelky, kufříky a jiná zavazadla, mobilní telefony, fotoaparáty, notebooky, doklady od vozidla či jiné osobní doklady, peněženky či volně položené peníze. Vedle cenných věcí nenechávejte ve vozidle ani další věci, např. oblečení. I zdánlivě „bezcenná“ věc může pachatele nalákat.
Ani zavazadlový prostor vozidla není vhodný pro úschovu cenných věcí
Nikde, zejména před obchodem, restaurací či třeba budovou zaměstnání nedávejte okatě do kufru cenné věci. Pachatelé si často své oběti právě na takových místech vytipují a při vloupání do vozidla jdou tzv. najisto. Proto vezměte věci vždy s sebou.
Před odchodem od vozidla
Před odchodem od vozidla zkontrolujte uzavření všech oken, včetně střešního, motorového a zavazadlového prostoru a uzavření a uzamčení všech dveří vozidla. Aktivujte všechna zabezpečovací zařízení, kterými Vaše vozidlo chráníte! Vozidlo zabezpečte i tehdy, vzdalujete-li se od něj třeba jen, abyste vyložili nákup.

Pamatujte: AUTO NENÍ TREZOR!

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Praha venkov-západ
2. listopadu 2020

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments