Auto není trezor

Neusnadňujte zlodějům práci.

Dva případy vykradených automobilů řeší nyní řevničtí policisté.

K prvnímu případu došlo již minulý týden v Řevnicích v Mořínské ulici u fotbalového hřiště, kde neznámý pachatel v noci z pátku 12. června 2020 na sobotu 13. června 2020 otevřel nezajištěné vozidlo Mercedes Vito, ze kterého odcizil vrtačku, rozbrusku, motorovou pilu a bourací kladivo, čímž majiteli způsobil škodu ve výši 45.000,- Kč.

Do druhého vozidla se neznámý pachatel vloupal včera 18. června 2020 v obci Dobřichovice v Tyršově ulici. V době od 17:00 hodin do 21:50 hodin v zadní části parkoviště u nádraží Českých drah poškodil zámek u dveří u vozidla Škoda Fabia, ze kterého následně odcizil kameru, peněženku s osobními doklady, platební kartou, ORV od vozidla a financemi. Škoda byla vyčíslena na 5.000,- Kč.

Oba skutky jsou prošetřovány jako přečiny krádeže a ve druhém případě se navíc jedná o přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a pachateli hrozí až dva roky za mřížemi.

Aby se podařilo pachatele, zjistit a následně dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků těchto událostí. Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti výše zmiňovaného zloděje, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Řevnice, nebo vyšetřovatele případu kontaktovat telefonicky na čísle 974 882 740. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

Dále přinášíme jednoduchá pravidla na ochranu svých věcí!

  • Nenechávejte žádné cenné věci ve vozidle.
  • Nenechávejte žádné cenné věci ve vozidle, ani když od svého vozu odcházíte jen na malou chvíli. Zbytečně neriskujte!
  • Nenechávejte zavazadla tak, aby byla kolemjdoucím na očích!
  • Zkontrolujte uzavření oken vždy, když se vzdalujete od vozu, byť jen na chvíli.
  • Pokud parkujete v místech, kde dochází často ke krádežím vozidel, zajímejte se o bezpečnější systém uzamykání.
  • Technický průkaz a jiné doklady noste s sebou, neukládejte ho v palubní přihrádce.

 

nprap. Michaela Nováková
P ČR  Kladno
19. června 2020

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments